μη λήψη κωδικού ενεργοποίησης webex

Ερωτήματα για την πλατφόρμα Webex που χρησιμοποιεί το ΥΠΑΙΘ
Απάντηση
ΠΑΝΑΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛ
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 14 Απρ 2020, 13:33
Σχολείο Υπηρέτησης: 12o ΔΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
Όνομα: ΚΑΛΛΙΡΡΟΗ
Επώνυμο: ΠΑΝΑΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ

μη λήψη κωδικού ενεργοποίησης webex

Δημοσίευση από ΠΑΝΑΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛ »

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά

Eίμαι διευθύντρια στο 12ο ΔΣ Πετρούπολης και δεν έχω λάβει κωδικό ενεργοποίησης webex.
Απευθύνθηκα στο μειλ που δίδεται από το Υπουργείο και με παρέπεμψαν στο τοπικό helpdesk. Πώς μπορώ να αποκτήσω κωδικό;

Με εκτίμηση
ΚΠ

Kosmal
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 27 Μαρ 2020, 07:03

Re: μη λήψη κωδικού ενεργοποίησης webex

Δημοσίευση από Kosmal »

Καλησπέρα σας,

Το ΥΠΑΙΘ ενεργοποιεί όλους τους λογαριασμούς με τα e-mail που έχουν δηλωθεί στο myschool.

Αυτό σημαίνει ότι όσοι δεν έχουν πάρει σύνδεσμο μάλλον δεν έχουν e-mail στην καταχώρηση στο myschool, πρέπει λοιπόν να ελέγξετε στις καταχωρήσεις του myschool ποιο mail έχετε δηλώσει.
Επίσης να ελέγξετε ότι ο σύνδεσμος ενεργοποίησης δεν βρίσκεται στα ανεπιθύμητα email (spam).

Η δεύτερη περίπτωση (σπάνια) να μην δίνει σύνδεσμο στο Webex το υπουργείο είναι να έχετε ήδη κάνει εγγραφή στο εμπορικό webex (είναι δωρεάν). Αν έχετε κάνει ήδη εγγραφή στο webex τότε το e-mail αυτό δεν μπορεί να ξαναχρησιμοποιηθεί για νέο λογαριασμό στο στο webex του ΥΠΑΙΘ, πρέπει λοιπόν το e-mail στο myschool να είναι διαφορετικό.
Σε αυτή την περίπτωση παρακαλώ να ανατρέξετε στις οδηγίες στο site του Υπουργείου: https://www.minedu.gov.gr/anastoli-leit ... ekpaidefsi

ΠΑΝΑΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛ
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 14 Απρ 2020, 13:33
Σχολείο Υπηρέτησης: 12o ΔΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
Όνομα: ΚΑΛΛΙΡΡΟΗ
Επώνυμο: ΠΑΝΑΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ

Re: μη λήψη κωδικού ενεργοποίησης webex

Δημοσίευση από ΠΑΝΑΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛ »

Καλησπέρα,
το μειλ είναι σωστά περασμένο, στα spam δεν έχω μήνυμα, ούτε είμαι γραμμένη στο ελεύθερο λογισμικό
ήμουν με αναρρωτική άδεια (έχει λήξει) , μήπως αυτό είναι πρόβλημα;
είναι κάτι που μπορώ να κάνω;

Με εκτίμηση

istrotos
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 27 Μαρ 2020, 08:55

Re: μη λήψη κωδικού ενεργοποίησης webex

Δημοσίευση από istrotos »

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά
Μπορείτε να πάρετε στο 2103443949, είναι η υπηρεσία τεχνικής υποστήριξης για το Webex. Λειτουργεί 8 πμ έως 8 μμ .Θα σας δώσουν καινούργιο κωδικό εντός 36 ωρών

Απάντηση