Αδυναμία πρόσβασης στην webex

Τεχνικές ερωτήσεις που δεν εντάσσονται στις προηγούμενες κατηγορίες
Απάντηση
ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 15 Απρ 2020, 17:44
Σχολείο Υπηρέτησης: 2 ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΕΓΑΡΩΝ
Όνομα: ΕΛΕΝΗ
Επώνυμο: ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ

Αδυναμία πρόσβασης στην webex

Δημοσίευση από ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ »

Καλησπέρα σας και καλή Μ. Εβδομάδα,
αντιμετωπίζω πρόβλημα στην σύνδεσή μου στην πλατφόρμα webex meetings. έχω κατεβάση την εφαρμογή, υπάρχει το εικονίδιο της στην επιφάνεια εργασίας, με αφήνει να εισέλθω έως και την καταχωριση του μαιλ μου, προχωρώντας στο "επόμενο" δεν δέχεται το κωδικό πρόσβασης και μου ζητά URL.
Το συζητήσαμε με τον συνάδελφο της Πληροφορικής και δεν μπορέσαμε να επιλύσουμε το πρόβλημα. Μου δημιουργέι μεγάλο πρόβλημα διότι αδυνατώ να προχωρήσω σε σύγχρονη εκπαιδευση.
Τι μπορώ να κάνω?

Με εκτίμηση
Ελένη Θεοδωρίδου

admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 26 Μαρ 2020, 11:42
Σχολείο Υπηρέτησης: ΕΠΑΛ ΜΕΓΑΡΩΝ
Όνομα: ΜΑΡΙΟΣ
Επώνυμο: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Αδυναμία πρόσβασης στην webex

Δημοσίευση από admin »

Ο κωδικός που ζητά, είναι αυτός που βάλατε όταν κάνατε activate απο το email που σας έδωσε το ΥΠΑΙΘ.
Αν δεν μπορείτε και πάλι, στείλτε μου ενα email στο papadomarn12@gmail.com
με σκοπό να συνδεθώ με teamviewer και να δούμε τι συμβαίνει.

ΟΜ. ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

ΠΑΝΑΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛ
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 14 Απρ 2020, 13:33
Σχολείο Υπηρέτησης: 12o ΔΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
Όνομα: ΚΑΛΛΙΡΡΟΗ
Επώνυμο: ΠΑΝΑΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ

Re: Αδυναμία πρόσβασης στην webex

Δημοσίευση από ΠΑΝΑΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛ »

Στο χώρο του σχολείου υπάρχει αδυναμία να συνδεθούν συγχρόνωσς 3-4 λαπτοπ στο webex ενώ παρουσιάζονται προβλήματα με τον ήχο. Άλλοτε οι μαθητές δεν ακούν τη δ/λα και άλλοτε το αντίθετο κατά τη διάρκεια του μαθήματος. Έχουμε γονεϊκές αντιδράσεις Ευχαριστώ

mspathis
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 29 Μαρ 2020, 11:41

Re: Αδυναμία πρόσβασης στην webex

Δημοσίευση από mspathis »

Αγαπητή συνάδελφε,
για το πρώτο θέμα του περιορισμού της σύνδεσης έχει σταλεί σχετικό μήνυμα σε όλα τα σχολεία, από το ΠΣΔ, όπου αναφέρει μέχρι πόσοι το πολύ υπολογιστές μπορούν να πραγματοποιούν συγχρόνως τηλεδιασκέψεις με τη webex κι έχει να κάνει ξεκάθαρα με το είδος της σύνδεσης και την ταχύτητα που έχει το σχολείο σας
Για το δεύτερο, το θέμα του ήχου, δυστυχώς είναι ένα πρόβλημα που έχει εμφανιστεί σε πολλούς. Μία λύση - αλλά δυστυχώς όχι σίγουρη πάντα- είναι να βγαίνετε και να ξαναμπαίνετε στην τηλεδιάσκεψη. Πάντως το πρόβλημα έχει καταγραφεί από πολλά σχολεία και ελπίζουμε να αντιμετωπιστεί σύντομα.

Ομάδα Υποστήριξης
Σπάθης Μάριος

Kosmal
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 27 Μαρ 2020, 07:03

Re: Αδυναμία πρόσβασης στην webex

Δημοσίευση από Kosmal »

Αντιμετώπιση προβλημάτων ήχου σε τηλεδιάσκεψη Webex
https://www.esos.gr/arthra/70625/antime ... epsi-webex

Απάντηση